Деякі думки про майбутнє світової транспортної системи

Глобальні перспективи розвитку наземного транспорту

На мою думку в майбутньому у транспорту є дві основні перспективи:
     1) широкомасштабне впровадження ДВЗ, працюючих на водневому паливі;
     2) будівництво всесвітньої павутини електричних магістралей для електропоїздів та тролейбусів, що б покривали всю необхідну територію.

Це матиме два однозначно позитивних наслідки:

    1) використання екологічно безпечної енергії для транспорту;
    2) здешевлення енергоносіїв, що використовуються в транспорті — і водень, і електроенергія є дешевшими за вуглеводні.

Як зміниться світ у разі приходу до незамінності електротранспорту

У випадку домінування електротранспортних мереж кардинально зміниться і підхід до організації міської інфраструктури. Скоріше за все міста підуть за шанхайською тенденцією будівництва багатоповерхових доріг, а хмарочоси (з яких і будуть складатися майбутні міста) будуть обладнані абсолютно новими рішеннями ліфтових систем, які будуть розміщуватися ззовні будівель та будуть переміщуватися не лише вертикально, а й горизонтально, а можливо і по діагоналях.

Принаймні точно зрозуміло що в умовах дефіциту і зникнення традиційних енергоресурсів людство не зможе дозволяти собі зайвий простір. Конкурентна боротьба буде змушувати шукати максимально економічні інфраструктурні рішення, що неминуче призведе до ще більшої урбанізації і ущільнення населення в містах.

Наприклад Китай і США це розуміють. В США вже на даному етапі коли ведуть мову про інфраструктурні проекти, то мають на увазі не будівництво автошляхів, а будівництво загальноамериканської електротранспортної мережі, перш за все метро та швидкісних електропоїздів. Китай окрім цього має надію на індивідуальні електромобілі. Але це питання досі лишається відкритим та сумнівним з інженерної точки зору (з іншої сторони історія НТП має безліч прикладів абсолютно нових рішень старих проблем).

Україна, коли матиме адекватну владу, також прийде до розуміння неминучості абсолютно нових підходів у містоплануванні та революції у всій системі організації життя громад та взаємодії між ними. А це значить абсолютно нові підходи в організації аграрних (сільських), промислових та постпромислових (два типа міст) громад. Втім це питання потребує окремого розгляду.


Візія світу за умови перемоги ДВЗ на водні


Якщо візія світу з перемігшим електротранспортом нагадує кадри з голівудських фантастичних фільмів на зразок відомого «П'ятого елементу», то візія світу за умови перемоги ДВЗ на водні  більше нагадує кадри Едему — людство і надалі зможе дозволяти собі простір, шкідливі викиди в атмосферу зможуть бути зменшені до мінімуму, а енергія буде коштувати дешево. За таких умов тенденція до зростання багатоповерховості міст буде або загальмована, або зовсім ліквідована. Але оскільки це все виглядає занадто ідеалістично, то віриться в це слабо, бо не знаєш звідки тут чекати біди. Людство вже має приклади мирного атому, який обернувся для нас Чорнобилем і Фукусімою. Тому, будьмо уважні.


Євген Сойкін
Українська Альтернатива
www.soykin.info/2011/07/blog-post_10.html

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте